Taky nevíte co s dýní?

Dostala jsem od strejdy půlku dýně. I když je to jen půlka, i tak je obrovská! Co s ní???

Hned mě napadlo, že udělám něco dýňového Aristovi. A zkusila jsem psí pamlsek „na sladko“ – samozřejmě BEZ CUKRU :). Na ochucení jsem použila skořici.

Proč skořici? Skořice není součástí přirozeného jídelníčku psa v divočině a není pro život psa nezbytná. Má však dobré vlastnosti např. zpomaluje růst bakterií nebo působí pozitivně na trávení a v malém množství ji můžete ve formě pamlsků klidně psovi podávat. Byla jsem zvědavá, zda Aristo vůbec pamlsek vonící skořicí ocení. A světe div se, ono mu to chutnalo. Vyzkoušejte, jestli i váš pejsek schlamstne s chutí mňamku se skořicí. Zde je recept:

Děkuji paní Zdeňce za zaslání její vylepšené verze receptu! Nechte se inspirovat a taky si receptíky přizpůsobte chutím a potřebám vašich psů.

…místo polohrubé mouky jsem použila špaldovou a přidala jsem dvě polévkové lžíce kokosového oleje (mám s mletým parožím kvůli kloubům), aby se uvolnily vitamíny rozpustné v tucích. Na chuť jsem přidala 1 polévkovou lžíci medu. Dýni jsem použila máslovou. Vzhledem k tomu, že oba mí pesani seděli u trouby a nasávali  vůni a přitom neskutečně slintali, řekla bych super mňamka. 

Napište mi také, co váš hafík říkal na skořici :).

Pac a pusu,

p.s.: líbil se vám recept? Tak jej prosím lajkněte a sdílejte, ať taky ostatní pejsci vyzkoušejí skořici.

Na blogu mám i další dýňový recept na psí zákusek nebo recept na mufínek v mé mini kuchařce.

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.