Sardinkovo-špenátové pamlsky pro psy

Upečte pejskovi něco voňavého! S těstem se dobře pracuje a budete to mít hotové raz dva :).

Často mi píšete, že pečete vašim pejskům také klasické pamlsky s moukou. A jestli bych nemohla na KEKSÍK přidat více receptů i pro vás.

Sama jsem od začátku vzniku PSÍHO KEKSÍKu přesvědčena, že pamlsky bez mouky jsou pro psy lepší. Pokud máte zdravého psa a pamlsky z mouky nebo s moukou mu chcete dopřát, pak i u jejich konzumace dodržte zlaté pravidlo „všeho s mírou“.


V příštím článku se budu věnovat právě problematice pečení z mouky, kterou mouku vybrat a kdy se pamlskům z mouky raději vyhnout. Pokud vás to zajímá, přihlašte se k odběru článků z blogu, ať vám to neuteče.


Tady je jednoduchý voňavý 🙂 recept s moukou:

Jestli nemáte čas vykrajovat tvary, udělejte prostě na plechu placku a nakrájejte ji na čtverečky. Tipy jak si ušetřit čas při pečení pamlsků už jste si mohli přečíst v předešlém článku Rychlé cukroví pro psy a dva tipy, jak si pečení co nejvíce zjednodušit.

A proč jsem do těsta přidala pohankovou mouku?

Pohanková mouka je bezlepková – snížím tak celkové množství lepku v pamlsku, obsahuje spoustu minerálů a vitamínů a má vysoký obsah bílkovin. Pokud nepeču přímo z ní, pak vždy alespoň pár desítek gramů přidávám do těsta. Jestli ji ale doma nemáte, recept bude fungovat i bez ní.


Propadli jste už taky kouzlu pečení v silikonové formě? Pak stačí recept mírně upravit, aby bylo těsto více tekuté a dobře se vám do formy roztíralo.

Přidejte jedno vejce navíc a z mouky dejte jen 50g pohankové (nebo celozrné). Těsto rozetřete do formy stěrkou. Pamlsky budou s menším množstvím mouky zelenější :).

TIP

Pro ty, kdo silikonové formy na pečení ještě neznají, tak si můžete na internetu sehnat značkovou Collory nebo pro začátek vyzkoušet obyčejnou z tenčího silikonu třeba z TV Products (najdete ji pod názvem silikonová pečicí podložka).


Pokud se vám zrovna nechce péct :), můžete si Sardinkové špenátovky koupit v BEZobalu v Třinci.

Pamlsky od PSÍ KEKSÍK můžete koupit v Bezobalu V Třinci.

 


Pac a pusu,

Jana a Aristo

p.s.: Jestli se vám recept líbil, lajkněte a sdílejte prosím, ať ho může vyzkoušet co nejvíce pejskařů :).

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.