Upečte pejskovi něco voňavého! S těstem se dobře pracuje a budete to mít hotové raz dva :).
Často mi píšete, že pečete vašim pejskům také klasické pamlsky s moukou. A jestli bych nemohla na KEKSÍK přidat více receptů i pro vás.
Sama jsem od začátku vzniku PSÍHO KEKSÍKu přesvědčena, že pamlsky bez mouky jsou pro psy lepší. Pokud máte zdravého psa a pamlsky z mouky nebo s moukou mu chcete dopřát, pak i u jejich konzumace dodržte zlaté pravidlo „všeho s mírou“.
V příštím článku se budu věnovat právě problematice pečení z mouky, kterou mouku vybrat a kdy se pamlskům z mouky raději vyhnout.
Tady je jednoduchý voňavý 🙂 recept s moukou:
Jestli nemáte čas vykrajovat tvary, udělejte prostě na plechu placku a nakrájejte ji na čtverečky. Tipy jak si ušetřit čas při pečení pamlsků už jste si mohli přečíst v předešlém článku Rychlé cukroví pro psy a dva tipy, jak si pečení co nejvíce zjednodušit.
A proč jsem do těsta přidala pohankovou mouku?
Pohanková mouka je bezlepková – snížím tak celkové množství lepku v pamlsku, obsahuje spoustu minerálů a vitamínů a má vysoký obsah bílkovin. Pokud nepeču přímo z ní, pak vždy alespoň pár desítek gramů přidávám do těsta. Jestli ji ale doma nemáte, recept bude fungovat i bez ní.
Propadli jste už taky kouzlu pečení v silikonové formě? Pak stačí recept mírně upravit, aby bylo těsto více tekuté a dobře se vám do formy roztíralo.
Přidejte jedno vejce navíc a z mouky dejte jen 50g pohankové (nebo celozrné). Těsto rozetřete do formy stěrkou. Pamlsky budou s menším množstvím mouky zelenější :).
Pro ty, kdo silikonové formy na pečení ještě neznají, tak si můžete na internetu sehnat značkovou Collory nebo pro začátek vyzkoušet obyčejnou z tenčího silikonu třeba z TV Products (najdete ji pod názvem silikonová pečicí podložka).
Pokud se vám zrovna nechce péct :), můžete si Sardinkové špenátovky koupit v BEZobalu v Třinci.
Pac a pusu,
Jana a Aristo
p.s.: Jestli se vám recept líbil, lajkněte a sdílejte prosím, ať ho může vyzkoušet co nejvíce pejskařů :).