Jarní pusinky pro psy s kopřivami

Konečně je tady podle kalendáře jaro. Už se nemůžu dočkat, až se všechno zazelená. Pro mě jasná volba, z čeho bude jarní recept. Ze zelených kapustiček a kopřiv.

Na zahradě jsem našla rašit první kopřivy. Ty mají největší sílu. Pro sebe si z nich vařím čaj pro jarní detoxikaci a našemu psovi jsem je tentokrát přidala do těsta na pamlsky.

Ne, nejsem blázen. Psům kopřivy prospívají stejně jako nám, lidem. Nebojte se a přidejte čerstvou nebo sušenou kopřivu do psí misky. Kopřivy mimo jiné podporují metabolismus, jsou výborné pro ledviny a močové ústrojí. Kopřivy dodávají energii, jsou plné živin a pomůžou nejen psovi se nastartovat po zimě.

Dávkování kopřiv pro psy podle Kateřiny Palečkové (Katerina´s natural way):
Suchá kopřiva: ½-1 čajová lžička na 500g krmiva
Čerstvá kopřiva: 1 vrchní třetina mladé rostliny na 20kg váhy zvířete

Jako doplněk stravy můžete pejskovi dávat čerstvou kopřivu od jara do podzimu. Čerstvá obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Pokud se bylinek obáváte, začněte postupně, v malém množství, třeba přidáváním do pamlsků. Letos jsem se rozhodla, že nejen já, ale i můj pes začneme společně více využívat darů přírody a sosat zdraví ze zdrojů, které nám rostou na zahradě. Přidejte se k nám a vyzkoušejte kopřivu.

Tady je recept s kopřivou a bez obilovin:

Další bezlepkový recept z bílků najdete tady – i do něj můžete přidat kopřivy!

Jestli rádi jdete svou cestou, mohly by se vám líbit Keksíkovy mlsky pro psy – kuchařka pro ty, co hledají zdravější alternativu k psím pamlskům ze supermarketu.

Přeji vám krásné jaro,

pac a pusu,

 

 

p.s.. jestli vás kopřivy zaujaly, lajkněte a sdílejte článek, ať můžou kopřivy v misce přinášet pozitivní účinky i dalším pejskům 🙂

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.