Psí láska v želé

Přísahám. Je to náhoda, že zrovna na Valentýna jsem tady přidala srdcový recept. První verze valentýnského receptu totiž měla být rybičková. Ne srdíčková. To se ale nějak nepovedlo :). A při tom je to tak jednoduché. Prostě želé. Na tom se nedá nic zkazit.

Víte co jsem udělala špatně? Želé jsem nalila do pevných gumových formiček na led se zúženým tvarem. No a světe div se, moc dobře to teda vyklopit nešlo :). Skoro všechny rybky jsem z formiček vydolovala bez ocasu. Takže druhý pokus byl už do měkkých silikonových formiček jednoduchého tvaru. Z těch šlo želé vyklopit opravdu hladce.

Tuhle rychlovku stihnete připravit za 5 minut. Váš hafík si na ni ale bude muset počkat o trochu déle. Než želé ztuhne v lednici… Aristík měl želé poprvé, ale určitě né naposledy. Moc mu chutnalo.

Tady je receptík:

Ještě pár slov k želatině:

Kupte si želatinu bez éček a cukru. Než ji koupíte, podívejte se z druhé strany obalu na složení. Hledejte čistou vepřovou želatinu.
Já jsem v receptu použila dvakrát tolik želatiny, než kolik bylo uvedeno v návodu na sáčku. Mlsky pak byly hezky pevné a Aristík tak v želé dostal větší dávku zdraví prospěšných látek.

Jestli máte pocit, že teď do receptů často používám řepu, tak se nemýlíte. V zimě prostě ráda konzumuju zimní zeleninu. A řepa je navíc opravdu zdravá. Další recepty na psí mlsky s červenou řepou můžete najít tady: Řelema bonbónky, Hravý masový dort, Řepoví RUDOŠI, Srdíčkové koláčky nebo také v ebooku zdarma Trojbarevný psí dort.

Užijte si želé se psem :).

Pac a pusu,

Jana a Aristík alias

 

 

p.s.: jestli se vám inspirace na psí lásku v želé líbila, lajkněte a sdílejte článek, ať si může pochutnat co nejvíce pejsků.

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.