Ovocné smoothie a pes?

Příroda nás už brzo zahrne spoustou zdravého, šťavnatého ovoce. Budem si pochutnávat a někteří naši chlupatí kamarádi budou loudit.

Náš pes ovoce vyloženě nevyhledává. Když jím ovoce já, přijde kouknout hlavně ze zvědavosti a ochutná. Co má docela rád je kousek jablíčka, melounu nebo rozmačkanou jahodu a borůvky. Ale třeba banán – ten nemůže ani cítit :).

Bylo horko a mě napadlo, že nám udělám ovocné smoothie – doufala jsem, že si pochutnáme oba – člověk i pes.

Co je to smoothie? Smoothie je mixovaný nápoj, jehož základem je ovoce nebo zelenina, nebo obojí bez přidaného cukru, umělých sladidel, aromat nebo konzervantů. Do smoothie se přidávají také např. semínka, jogurt, melasa, kokos atd.

Musím přiznat, že náš Aristo nepatří k těm, kteří by spořádali vše, na co přijdou. Aristo je k novinkám vyloženě nedůvěřivý. Takže první smoothie s jablkem, jahodami a špenátem přešel bez povšimnutí. Po přičichnutí na mě koukal, jestli to jako myslím vážně, pak se otočil a odešel.

Pokud jsem do našeho hafíka chtěla dostat zdraví z ovoce ve formě smoothie, musela jsem vsadit na jistotu a smoothie udělat z něčeho, co má opravdu rád. Z kefíru. Pár kousků jahod jsem rozmixovala v chladném kefíru, přidala chia semínka, vodu a fajn hydratace s vitamíny byla na světě. Aristo opět přičichl a tentokrát i ochutnal. Vypil 3/4 množství, které jsem mu dala do misky. A to je na novinku opravdu úspěch :).

Jestli se smoothie u psa začínáte, vždy jako základ volte ingredienci, kterou zná a chutná mu. U Arista to byl kefír. U jiného psa to může být třeba kuřecí vývar nebo jogurt.

Ovoce a pes

I když je ovoce plné prospěšných látek, neměl by ho pes sníst najednou velké množství. Ovoce obsahuje mimo jiné cukr, proto u ovoce platí – přiměřeně. Ovoce je ideálním občasným pamlskem nebo malým zpestřením jídelníčku.

Pokud s podáváním ovoce u psa začínáte, vždy nabídněte pejskovi nejprve malý kousek – jeho trávení by mohlo na větší množství nového druhu jídla reagovat průjmem. Pokud má váš pes problémy s trávením nebo sklony k alergiím, konzultujte podávání ovoce s veterinářem.

Ovoce by jste měli před podáváním omýt a vždy zbavit pecek a jader.

Které ovoce do smoothie použít? Inspirujte se…

Informace o ovoci čerpány z : http://iheartdogs.com/20-fruits-veggies-your-dog-will-love/

Psovi můžete nabídnout také kousek meruňky, broskve nebo nektarinky – ale vždy bez pecky! Pecky a jádra obsahují pro psy nebezpečné látky. Které to jsou? A proč je pro psy vysoce riskantní požití hroznového vína nebo avokáda? Pokud vás to zajímá, koukněte do mého ebooku zdarma.

V prozkoumávání ovoce a smoothie pro psy budu určitě pokračovat. Recepty, které budou mít největší úspěch u našeho 4 nohého labužníka najdete tady na blogu.

Přidejte se ke mně. Napište do komentářů oblíbené smoothie vašeho hafíka :).

Krásný začátek léta,

pac a pusu,

 

Líbí se vám myšlenka smoothie pro psy? Tak si ji nenechávejte pro sebe a lajkněte článek. Ať se můžou i další pejskaři inspirovat…

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře
  1. Z. napsal:

    Ahoj Aristo a spol., těší mě, že ti smoothie nakonec zachutnalo, a z takové pěkné misky by to byla škoda nezkusit.! Pa Z.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.