Nepečené kuličky – cukroví pro pejsky

Konečně u nás sněží. Už to venku začíná vypadat, jako že se blíží Vánoce a do duše se mi pomalu vkrádá klid a vánoční nálada. A tak se vrhám do pečení cukroví. Teda pečení pro nás, protože Aristík totiž letos bude o Vánocích mlsat nepečené kuličky.

Určitě víte, že cukroví určené pro lidskou část rodiny, není pro pejsky vhodné. Ale zároveň všichni chceme trošku našim chlupáčkům o Vánocích přilepšit. Není nic jednoduššího, než obětovat trochu času (opravdu jen trochu, protože kdo už zná mé recepty, tak ví, že nejsou složité ani časově náročné) a něco zdravého pejskům doma vyrobit.

Aristovi přidáváme do stravy několikrát týdně mořské řasy Ascophyllum nodosum. Dá se říct, že je to takový čistě přírodní multivitamin, protože obsahuje spoustu vitamínů, minerálů i stopových prvků, pomáhá psům v boji se zubním plakem, podporuje jejich celkové zdraví i kvalitu srsti. Řasa krásně voní mořem a náš pes tuhle vůni miluje. Proto jsem použila právě mořskou řasu Kelpu jako jednu z variant na obalení tohoto vánočního cukroví pro pejsky.

Tady je jednoduchý recept zcela bez obilovin:

 

Pokud se vám bude při výrobě kuliček časem hmota trochu lepit na ruce, stačí navlhčit dlaně ve vodě a můžete dál bez problémů pokračovat. Z tohoto množství základní hmoty vytvoříte zhruba 22 ks kuliček.

Jestli chcete svému psovi k Vánocům i něco upéct, můžete vyzkoušet tenhle recept na vánoční masové rohlíčky.

Mějte krásné Vánoce,

pac a pusu,

.

p.s.: líbil se vám recept? Tak prosím lajkněte a sdílejte, ať mají o Vánocích inspiraci na psí cukroví i další pejskaři.

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.