Krůtí pohankáče s jahodami

Už dlouho jsem chtěla udělat Aristíkovi vykrajovánky. Měla jsem štěstí a podařilo se mi koupit krůtí mleté maso za polovinu, takže první ingredience byla jasná – maso.

Vykrajovánky se bez mouky moc dobře udělat nedají. Když už jsem se rozhodla péct pro psa něco s moukou, chtěla jsem použít takovou mouku, která má alespoň nějaké pozitivum pro zdraví.  U mě to vyhrála pohanková mouka, kterou jsem začala používat doma pro pečení našich dobrot pro dvounoháče. Je přirozeně bezlepková, obsahuje vlákninu, minerály i vitamíny a můžete si ji dokonce zkusit vyrobit doma sami rozmixováním pohanky.

Náš Aristík má pohanku rád, nadváhu u něho řešit nemusíme (je to hubeňour stejně jako panička :)), takže trocha sacharidů navíc, které spořádá díky těmto pohankových pamlskům s jahodami mu vadit nebude :).

Recept je bez vajíčka, které jsem nahradila lněnými semínky. Z množství surovin uvedených v receptu jsem udělala 40 kostiček o velikosti 6cm. Místo jahod můžete použít třeba borůvky, kterým teď začíná sezóna.

Jednoduchý recept na domácí pamlsky pro psy:

Krůtí pohankáče měly úspěch :).

Vyzkoušejte, jak bude vašemu psovi chutnat domácí mňamka.

Zaujala vás pohanka? Můžete upéct další pohankový recept, třeba Hravý masový dort, který najdete v e-kuchařce Keksíkovy mlsky pro psy.

Krásný začátek léta,

pac a pusu,

p.s.: líbil se vám recept? Tak jej prosím lajkněte a sdílejte, ať může Krůtí pohankáče vyzkoušet co nejvíce pejsků.

Jana Kubiszová
Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Líbí se vám články? Chcete zůstat v kontaktu?

Přihlašte se!

Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email
a 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje (jméno, email) jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení PSÍHO KEKSÍKU. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.