Můj příběh

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí  zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace do našeho společného života se psy.

Ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).

Kouknu do lednice a do špajzu. Vyndám všechny suroviny, které psi můžou. Už vím, co psům prospívá a čemu se raději vyhnout. Kombinuju, vymýšlím, jak z toho udělat psí mňamku, která mě včera napadla. Za chvíli šoupnu do trouby první verzi psích dobrot. Snad to bude našemu chlupáčkovi chutnat. Nikdy předem nevím, kterou novinku schlamstne a kterou vyplivne :). Je trošku vybíravý. 

Za oknem se na mě kouká můj Aristo a kočka. Miluji natěšený kukuč svého psa, když se z trouby line vůně jeho mňamek. Moc si užívám ten pocit, že můžu svou vášní pro přípravu mufínků, sušenek a dortíků udělat radost sobě i svému psímu kamarádovi. 

Pamlsky v obchodě jsem nekoupila už více než rok. A věřte mi, vůbec nám to s Aristem nechybí. V mražáku mám zásobičku pro naši domácí soukromou psí cukrárnu :). Přesně vím, co Aristíkovi dávám a taky na něm vidím, jak mu domácí mňamky bez chemie chutnají.


Jak to všechno začalo?

Před několika lety jsme si dovezli domů našeho prvního psa – krásné, bílé, chundelaté, dvanáctikilové štěňátko. Nechali jsme mu jeho jméno z chovatelské stanice – Aristo. Když jsme ho chtěli odměnit nebo mu prostě udělat něčím malým radost, dostal kousek sýra, piškoty nebo pamlsek běžně dostupný v obchodech.

 

Čas běžel a já jsem se začala zajímat o to, co jíme, jaké je složení potravin, které nakupuji pro nás, lidskou část smečky, a jak udělat zdravé domácí lidské dobroty.

Bylo mi líto, že my si můžeme pochutnávat na zdravějších verzích doma vyrobených sladkostí, a náš pes dostává “prefabrikát” z obchodu pro zvířata. Začala jsem se zajímat o to, co pamlsky pro psy obsahují a jak lze vyrobit doma zdravější psí dobroty.

Domácí pamlsky mají tu výhodu, že přesně víte a přímo ovlivňujete to, co svému psovi dáváte k snědku. Mňamky, které sami vyrobíte, neobsahují cukr, sůl ani barviva nebo umělé konzervanty. A navíc tak můžete přizpůsobit dobroty specifickým potřebám a chutím vašeho psa.

Asi jako většina psích pánečků, i já někdy zpestřím psovi stravu kusem masa nebo velkou kostí s krásnou chrupavkou. Příprava těchto psích pochutin ale není zábava a nejsou to malé mňamky přenositelné nebo využitelné při výcviku.

A tak jsem si řekla, že Aristovi připravím něco malého, dobrého sama. První psí nadmíru pozitivní reakce mě nakopla, abych se tématu doma vyrobených, zdravých psích dobrot začala věnovat. 


Kde jsem na své cestě teď?

Změnila jsem svůj život. Po deseti letech v managementu strojírenské firmy jsem vykročila na vlastní cestu. Nevadí mi, že jsem začínala od nuly. Stále si užívám učení a posuny mílovými kroky ke splnění svého snu.

Hledám informace o surovinách, experimentuji, tvořím, peču, vařím, fotím. Úspěšně jsem absolvovala kurz Canine Nutrition and Health (Výživa psů a zdraví) a ponořila se do vzdělávání v "psím oboru".

Co je optimální výživa? Jak ovlivňuje výživa psa jeho zdraví? Jak se orientovat v "psím fast-foodu"? Co dělají proteiny v psím těle? Jak působí dlouhodobý nebo opakovaný stres na psy? Co je to psí epigenom? Na tyto a spoustu dalších otázek už znám odpovědi díky tomuto velmi motivujícímu kurzu a mé lektorce Fioně. Pokud ovládáte angličtinu, můžete vyzkoušet jeden z kurzů od Canine Principles. Čeká vás samostudium vedené lektorem a na konci každého modulu vypracujete sadu otázek a esej na zadané téma. Mooc jsem si to užila a určitě není tento kurz poslední, který u Canine Principles absolvuji :).

 

Nakoukla jsem pod pokličku online marketingu a někdy mám pocit, že snad ze mě bude muset být taky poloviční ajťák, abych to všechno zvládla. Seznámila jsem se s dříve nenáviděným panem Facebookem, napsala jsem svou první kuchařku a oslavu založení živnosti mám taky zdárně za sebou.

Kus cesty jsem ušla, ale mnohem větší kus je přede mnou. Nevím kam mě zavede a to je to, co mě na tom baví. Tohohle úžasného pocitu už mě nezbaví žádná odvykací kůra...

Vymýšlím recepty, hledám české tvůrce pro svůj stávající OBCHŮDEK, píšu blog PSÍ KEKSÍK a zařizuji si doma pekárnu pro psy. Snad už koncem tohoto roku budou moct první psí zákazníci mlsat dobroty upečené PSÍM KEKSÍKEM.

Když vidím, jak se pes může postavit na hlavu, jen aby dostal moji mňamku, mám z toho neskutečnou radost. Tu radost musíte zažít!

 

Užijte si život se svým psem!

Přidejte se k nám na Facebooku.

Mňamky
jsou testovány
na zvířeti :).

Více informací najdete zde.

Zůstaňte s námi v kontaktu.
Staňte se členem naší smečky.
Zadejte svůj email a minimálně 1x do měsíce dostanete do mailu čerstvou dávku psího čtení.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení Psího keksíku. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů

BEZ KOHO BY SE PSÍ KEKSÍK NEOBEŠEL?

Říkají mi Aristo, narodil jsem se 15.1.2011 a v mém průkazu původu najdete v kolonce plemeno napsáno Pyrenejský horský pes. Miluju sníh, chození po horách, šplhání po skalách, spaní ve stanu a ze všeho nejvíc miluju dobré papu. A jsem větší a těžší než moje panička :).

Ke všemu, co jsem ještě v životě neochutnal, jsem nedůvěřivý. Každou novou mňamku, kterou mi panička předloží k degustaci si odnesu do soukromí a pořádně očuchám. Potom olížu a teprve pak se odvážím kousek ochutnat. Pokud mi to chutná, uždíbnu si trochu větší kousek.

Na začátku jsem totiž vždycky labužník.

Když je mňamka schválena mými chuťovými pohárky i na podruhé, vrhnu se na ni a s velkou chutí ji celou spořádám tak rychle, že mám v mžiku pod čumáčkem už jenom drobky. Pak upaluju za paničkou a chci ještě.

Jsem vrchní ochutnávač Psího keksíku.

A KDO KE MNĚ JEŠTĚ PATŘÍ?

Na začátku jsme byly dvě kočky pouliční rasy a tvořily smečku s naším bílým obrem.

Jmenovala jsem se Mona Lisa a byla jsem správný zrzoun. Teď už jsem v kočičím nebi. Padla jsem ve statečném boji s liškou. Moje kámoška, želvičková Čertinka, je mega mazlík a nechá si od naší služebné - paničky Arista - všechno líbit.

Na památku Mony Lisy a její úžasné divoké existence jsem pojmenovala chystaný obchůdek s dárky pro milovníky zvířat Zrzavá Lis. Takhle bude Lisa navždy součástí naší smečky.

Já, Čertinka, si často ráda ustelu na našem psíkovi. Někdy ho provokuju a občas mu uždibuju z misky 🙂. Nejraději ale ležím na paniččině klíně. A taky mě moc baví chodit pořád dovnitř do domu a ven. To pak mňoukám u okna, aby mě moje služebná pustila rychle ven a já mohla běžet lovit. Někdy si to ale rozmyslím a za minutu chci zase zpátky. Za doprovodu hlasitého mňoukání pak tlapkama buším na okno a přivádím paničku k šílenství :).

Moje vrátná ale pořád sedí u počítače a píše nějaký blog nebo dělá něco v kuchyni. Strašně dlouho jí trvá, než mě pustí dovnitř. To jí ale odpustím, protože doufám, že udělá kuchařku s recepty i pro mě :).

Jsem zdržovadlo PSÍHO KEKSÍKU.

Přidejte se k nám na FACEBOOKU.

Přihlašte se k odběru novinek z blogu.